Rękawice

Dyskusje na temat wyposażenia.

Rękawice

Postprzez Moris » 30 Gru 2011, 18:13

Opiszę teraz moją kolekcję rękawic.

Image

Wszystkie cztery modele są używane w bundeswerze. Oczywiście nie są to jedyne rękawiczki tam stosowane, bardzo popularne są klasyczne mechanixy czy też nomexy od Blackhawka. Ja akurat kupiłem te, gdyż na nie było mnie stać oraz każda para przyda się do czego innego :)
Więc tak:

1.
Image
"Nomexy" BW. Nie są tak naprawdę niepalne, jednak z powodu ich wyglądu są tak nazywane.
Klasyczne rękawice BW używane we właściwie każdej jednostce niezależnie od działań.
Ja używam ich do działań leśnych - są bardzo wytrzymałe i ładnie pasują do flecktarnu :)

2.
Image
Oakley S.I. Assault - fajne rękawiczki, które zakupiłem pod CQB. Nieźle pasują do wustena, chociaż teraz na to patrząc, lepsze byłyby Mechanixy M-pact bądź original w coyocie (zawsze można przecież kupić :P).
Rękawice bardzo wygodne, dobrze trzyma się replikę dzięki antypoślizgowym materiałom na wewnętrznej stronie dłoni. Troszkę irytują wzmocnienia na kłykciach - zdecydowanie za sztywne, mogłyby być oddzielnie na każdą kostkę a nie tworzyć coś a'la kastet.

3.
Image
Skórzane rękawice BW. Stworzone specjalnie dla Bundesmarine. Ciekawe jest to, że są one podobno granatowe :D Często widziane na zdjęciach z obciętym palcem wskazującym.
Kupiłem je jako alternatywę dla nomexów BW. Jest w nich trochę cieplej, mimo iż nie są ocieplane. Jednak co skóra to skóra.

4.
Image
Nomexy US dla załóg wozów pancernych - to są akurat prawdziwe nomexy, całkowicie niepalne. Często widziane na starych fotach. Ja je zakupiłem do reko A-stanu 2004/2005 :)
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
Awatar użytkownika
Moris
Administrator
 
Posty: 250
Rejestracja: 03 Lip 2011, 11:56
Miejscowość: Nowy Tomyśl

Re: Rękawice

Postprzez krissnt » 30 Gru 2011, 18:26

BOGACZU :D Najs. A jeszcze zapomniałeś o kwiatkowych.
krissnt
Administrator
 
Posty: 481
Rejestracja: 03 Lip 2011, 10:28


Wróć do Sprzęt i oporządzenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron