Malowanie szpeju farbami EC Paint

Dyskusje na temat wyposażenia.

Malowanie szpeju farbami EC Paint

Postprzez krissnt » 06 Sty 2012, 14:26

Mój chest mnie denerwował strasznie, że są tak duże różnice kolorów między elementami, od kosmicznej zieleni chesta, po praktycznie brązowe ładownice na magazynki :/

Pomalowałem dziś na szybko całość, więc wrzucam foty.

Przed malowaniem:
Image

Po malowaniu:
Image

Na drugiej focie zostawiłem admin panel od drugiej strony, pokazujący jaki był początkowo dziki kolor. Szału może nie ma, ale i tak jest lepiej niż było.

Malowałem na szybko w tym wietrze, na balkonie uważając by nie opryskać ścian czy płytek. Nałożona jest w sumie jedna warstwa (trzeba psikać blisko, żeby kryło). Ocenię z czasem czy malować więcej i ewentualnie się poprawi, ale w tej chwili nie widzę potrzeby.

Farba jest matowa i lekko usztywnia materiał, ale ogólne wrażenia "dotykowe" są pozytywne. Widać też, że farba będzie schodzić przy pocieraniu, mogą być ciekawe efekty z czasem :P

Ja zużyłem może 1/4, 1/3 zawartości puchy.

Moris wrzuć swoje fotki!

[edit]

Zirytowałem się i poleciałem po całości :D zobaczymy jak wyschnie, jest całe zieloooone :D

[edit2]

Image
Image

Ogólnie wyszło szaro zielono. Zieleń munro jest bardziej wpadająca w żółć, ale już nie będę kombinował. Jest lepiej niż mozaika z 4 różnych kolorów ładownic na jednej kamizelce :P
krissnt
Administrator
 
Posty: 481
Rejestracja: 03 Lip 2011, 10:28

Re: Malowanie szpeju farbami EC Paint

Postprzez Moris » 06 Sty 2012, 19:30

Mam nadzieje, że nie zużyłeś całej farby, za którą jeszcze nawet nie dałeś 30% ceny :|
Foty wrzucę jak wrócę z poznania (w niedzielę wieczorem najwcześniej).
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
Awatar użytkownika
Moris
Administrator
 
Posty: 250
Rejestracja: 03 Lip 2011, 11:56
Miejscowość: Nowy Tomyśl

Re: Malowanie szpeju farbami EC Paint

Postprzez krissnt » 06 Sty 2012, 19:57

Moris, nie wych. Już CI przelałem :P

Farby zostało koło pół puszki. Brązową siknąłem sekundę, żeby sprawdzić jak wygląda, ale mocno ciemno kryje...
krissnt
Administrator
 
Posty: 481
Rejestracja: 03 Lip 2011, 10:28

Re: Malowanie szpeju farbami EC Paint

Postprzez Moris » 10 Sty 2012, 13:48

Dobra, przypomniało mi się, że też miałem wstawić swoje foty.
Niestety nie pomyślałem aby zrobić zdjęcia przed malowaniem, ale za to odsłoniłem klapy od wewnątrz i widać jaka była wcześniej. BTW, okazało się, że popełniłem faux pas, gdyż czarnej skóry na ramieniu się nie maluje... No, ale zetrze się samo od kolby.

Image
Image
Image
Image

I dwie foty jak to wygląda z mundurem:

Image
Image
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
Awatar użytkownika
Moris
Administrator
 
Posty: 250
Rejestracja: 03 Lip 2011, 11:56
Miejscowość: Nowy Tomyśl

Re: Malowanie szpeju farbami EC Paint

Postprzez Moris » 26 Sty 2012, 12:07

Eksperymenty z kreda :)
Image
Efekt - IMO świetny. Chcę tak pokryć chest do A-stanu. Co prawda brudzi, ale daje to lepszy klimat rekonstrukcji. Kurtka i spodnie i tak są jasne, a nie mogą być nowiutkie więc będzie fajnie jak się wybrudzą.
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
Awatar użytkownika
Moris
Administrator
 
Posty: 250
Rejestracja: 03 Lip 2011, 11:56
Miejscowość: Nowy Tomyśl


Wróć do Sprzęt i oporządzenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron