MP5 - temat ogólny

Dyskusje na temat wyposażenia.

MP5 - temat ogólny

Postprzez krissnt » 18 Paź 2011, 16:58

Yooooooo

Tak sobie myślę, że takie "ogólne" tematy o każdej giwerze by się przydały, bo chociaż później będzie można kiedyś znaleźć konkretną informację.

Ja mam na początek kilka rzeczy:

1. Zawieszenie - Moris, jakich używają? Jakieś jest dedykowane do zaczepiania o ten dynks koło gniazda magazynka?

2. Tango - tanie łączniki https://www.taiwangun.com/magazynki_dod ... -2903.html lepsze niż jakieś drewniane klocki, poza tym... za szeroko te magi dałeś wygląda do śmiesznie :/
krissnt
Administrator
 
Posty: 481
Rejestracja: 03 Lip 2011, 10:28

Re: MP5 - temat ogólny

Postprzez Tango » 19 Paź 2011, 07:07

No tak, racja. w weekend przygotuje jakąś recenzję mej repliki :)
Co do magów jest tak z conajmniej 2 powodów:
Pierwszy to taki iż robiłem je pod wymiar ładownic aby nie latały jak będę je mieć w środku, czy to w cheście tym czy w innych ładownicach typu m4.

Drugi to wygoda zmiany ich, bo chwytam za jeden magazynek a nie za oba, co ułatwia zmiane.

Trzecim powodem mogłaby być kasa, bo po co mam teraz wydać ( 5x15+przesyłka ) 100 zeta na same łączniki do magów, to ja dziękuje a ma mi sie to jeszcze nie podobać.
im więcej potu na treningu tym mniej krwi na polu bitwy
Tango
Team
 
Posty: 92
Rejestracja: 03 Lip 2011, 11:02

Re: MP5 - temat ogólny

Postprzez Moris » 19 Paź 2011, 09:34

Są dedykowane zawieszenia. Właściwie każda broń ma jakieś takowe.
http://www.hkparts.net/shop/pc/3-Point- ... 39p182.htm cena koszmarna
I zdjątka:
Image
Image
Materiały podobne jak w zawieszeniu do G36 (te same klamry i pas), nieco inaczej rozwiązana budowa - brak fastexu (swoją drogą zastanawia mnie to jak to bez tego działa); kolor oliwkowy.
Uszko na gnieździe magazynka jest po to aby zaczepić tam zawieszenie podczas transportu broni (na plecach?). Nie jest do standardowego zaczepiania. Jeszcze się dowiedziałem, że niemiecka policja ma jakieś specjalne zawieszenia z większą ilością punktów zaczepu i być może tam też zaczepiają. Stąd może nazwa tego ucha - GSG5 sling clip.

ps. To są REPLIKI. Obstawiam, że Kimnotyze'a albo jego kumpli :P
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
Awatar użytkownika
Moris
Administrator
 
Posty: 250
Rejestracja: 03 Lip 2011, 11:56
Miejscowość: Nowy Tomyśl

Re: MP5 - temat ogólny

Postprzez Tango » 19 Paź 2011, 23:17

im więcej potu na treningu tym mniej krwi na polu bitwy
Tango
Team
 
Posty: 92
Rejestracja: 03 Lip 2011, 11:02

Re: MP5 - temat ogólny

Postprzez krissnt » 22 Paź 2011, 20:39

Moris:

Ta fotka: http://img381.imageshack.us/img381/2342 ... s12wx9.jpg to MBSS + 2x potrójne na mp5?
krissnt
Administrator
 
Posty: 481
Rejestracja: 03 Lip 2011, 10:28

Re: MP5 - temat ogólny

Postprzez Moris » 24 Paź 2011, 09:04

Może nawet 3x2. Zwróć uwagę, że przy giwerze ma spakietowane magi. Jak się przyjrzysz to zobaczysz, że magi są bokiem i klapy dość mocno odstają.
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
Awatar użytkownika
Moris
Administrator
 
Posty: 250
Rejestracja: 03 Lip 2011, 11:56
Miejscowość: Nowy Tomyśl

Re: MP5 - temat ogólny

Postprzez krissnt » 31 Paź 2011, 21:29

Mam już moje CM49SD6 - nie miałem (i pewnie niepredko bede miał) jak sprawdzić jak strzela w terenie więc mogę się podzielić wrażeniami takimi estetycznymi...

Blowback działa, hałasuje, nic poza tym - jak dla mnie jajco, gdyby nie to, że wersja Z była tańsza niż BEZ to na pewno bym nie wybierał specjalnie. Ciężko powiedzieć jak z daleka będzie słychać, ale z punktu widzenia strzelca nic głośniej nie jest. Wibracje są nieodczuwalne...

Giwerka jest ciężka, w sumie może nie aż tak sama w sobie, ale przez małe gabaryty jakoś tak inaczej się to odczuwa.

Spasowanie rylającej się kolby, magów, jednym słowem wszystkiego - jest ... chinskie. W porównaniu do G3 CA to nie ma w ogóle czego porównywać. Z drugiej strony nie dałbym 2x więcej za ładniejsze wykończenia.

Magazynki (mam CYMY) mają ten plus chociaż, że wylatują pod własnym ciężarem (siedzą luźno). Minus taki, że mają takie jakieś klapki na dole, które grzechoczą... OMFG. Jak mi któryś z kolegów pożyczy panzertape to sobie dokleje magpule z paracordu i problem zniknie.

Nie mam niestety jak zrobić zdjęć teraz, ale sprawdziłem jak wygląda to MP5 z moją lunetką udającą Hensoldta. No więc, nie wygląda to :] O ile na G3 jeszcze da się przymknąć oko, to tu na mniejszej MP5 różnica jest jakoś tak bardziej wyraźna (montaż TM + ta luneta są wyraźnie zbyt masywne w porównaniu do H.) Poza tym z optyką PM robi się już aż nieprzyjemnie ciężki.

Rof na stockowej 9.6 nawet nawet, nie ładowałem jej jeszcze na maxa, ale strzela (nie zauważyłem, żeby jakoś powoli). Na LiPo 11 napierdziela, że masakra, ale... moja bateria nie mieści się w chwycie - jest minimalnie za długa - żenua.

Ogólnie mi się podoba, mam nadzieję, że będzie elegancko strzelać, tak jak Tanga to będzie git.

Magi mieszczą się w moich chestowych ładownicach, więc póki co sobie chyba odpuszczę plate'a pod mp5 :P Tym bardziej, że wybór jest arcyciekawy - 30zł ACM <-> 250 Flye :]

Ps. Sprzedam Nokie E75! :D
krissnt
Administrator
 
Posty: 481
Rejestracja: 03 Lip 2011, 10:28

Re: MP5 - temat ogólny

Postprzez Moris » 31 Paź 2011, 21:57

Niezłe foty.
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
Awatar użytkownika
Moris
Administrator
 
Posty: 250
Rejestracja: 03 Lip 2011, 11:56
Miejscowość: Nowy Tomyśl

Re: MP5 - temat ogólny

Postprzez krissnt » 01 Lis 2011, 00:21

krissnt napisał(a):
Nie mam niestety jak zrobić zdjęć teraz
krissnt
Administrator
 
Posty: 481
Rejestracja: 03 Lip 2011, 10:28

Re: MP5 - temat ogólny

Postprzez krissnt » 22 Lis 2011, 19:44

Image

Moja mp5... W ogóle rozkręciłem tłumik i wyciągnąłem połowę krązków piankowych zostawiające miejsca puste (komory). Mam wrażenie jakby tłumiło lepiej, ale dobrze byłoby porównać w polu z egzemplarzem Tanga.

Moris, jakie zawieszenie jest na zdjęciach co dałeś? Tego Kimnotyze...

Bo chyba nie to, co dał Tango - tamto wygląda jak montowane końcówką paska do tego zaczepu na kolbie co jest w MP5 i G3. Chyba, że jakoś się to zapina tam i łączy w takie a'la 3pkt?
krissnt
Administrator
 
Posty: 481
Rejestracja: 03 Lip 2011, 10:28

Następna

Wróć do Sprzęt i oporządzenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron