• RSS
  • Facebook

Kamizelka MBSS

MBSS – Maritime Ballistic Survival System

Jest to kamizelka stosowana przez niemieckie oddziały KSKp przy różnych akcjach rozpoczynających się desantem z łodzi lub wody. Budowa kamizelki pozwala na to aby w szybki i prosty sposób zrzucić ją z siebie, wystarczy tylko odpiąć dwie klamry z prawej lub lewej strony kamizelki. Sama budowa kamizelki jest banalnie prosta – na kamizelkę składają się dwa panele połączone ze sobą klamrami na mocnych nylonowych taśmach. Oba panele od zewnętrznej strony obszyte są palsami molle umożliwiając przymocowanie do nich dodatkowych ładownic, a od wewnętrznej strony znajduje się pianka która poprawia komfort noszenia kamizelki z ceramicznymi wkładami (po prostu ciężkie płyty nie naciskają guziki które potem wciskają się w ciało). Na spodzie obu paneli znajduje się „zakładka” z rzepem po której odczepieniu można wsunąć płytę ceramiczną. W warunkach walk AirSoft’owych pusta kamizelka w zupełności spełnia swoje przeznaczenie, pianka jest na tyle sztywna że kamizelka sprawia wrażenie jakby miała włożone płyty.

Na rynku dostępnych jest wiele opcji; tanie kopie A.C.M., przez średnią półkę typu Condor, Flyye, kończąc na Eagle Industries i Blackhawk!. Wybór jest więc szeroki, szczególnie konfigurując kamizelkę i dokupując poszczególne elementy osobno.

Poniżej porównanie, po lewej MBSS Blackhawk z oryginalnymi ładownicami G36 oraz pouchami TasmanianTiger na przodzie, po prawej produkt Flyye wraz z ładownicami magazynkowymi Miltec oraz TasmanianTiger (plecy).

     

     

Na pierwszy rzut oka widać różnice w kolorze materiałów użytych przez poszczególnych producentów. Aparat jednak potęguje te różnice odcieni, gołym okiem są one mniej zauważalne.

Na uwagę zasługują ładownice na magazynki G36 produkowane przez Miltec’a. Po dodaniu napów, różnica między oryginałem jest niewielka, co przy nawet pięciokrotnie niższej cenie wydaje się być zadowalającym wyborem do stylizacji.

zp8497586rq
Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Wykop
  • Śledzik
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter
  • email

BW – umundurowanie do stylizacji Mundur Parka Smock-  Parka w charakterystycznym kroju ...

Dzień Dziecka 2013

Pierwszego czerwca wraz z zaprzyjaźnionymi graczami spoza teamu udaliśmy się ...

BW – umundurowanie...

Mundur Parka Smock-  Parka w charakterystycznym kroju zapewniająca ogromną ładowność przez ...

BW – uzbrojenie...

Pistolety: payday advance loans USP Jedyny pistolet wykorzystywany szeroko w BW to USP. ...

Podstawy nawigacji w...

Podstawowym elementem działania na większym terenie jest niewątpliwie znajomość zasad ...

12.04.2012 Wąsowo

[gallery link="file"]

Lany poniedziałek CQB

[gallery link="file" order="DESC"]

Patrol/trening Chraplewo 22.03.12

Niedługi trening w formie patrolu. Wprowadzenie nowego rekruta i przedstawienie ...

Kolekcja kamizelek

Mała galeria kamizelek wykorzystywanych przez BW.